X, Special – jak się nauczyć?


W dzisiejszym artykule coś zarówno dla początkujących jak i średnio-zaawansowanych. X choć nie należy do najłatwiejszych tricków, to nie wymaga wcześniejszych przygotowań i znajomości innych tricków. Special natomiast jest już widowiskowym trickiem, którym możecie zaszpanować przed przechodzącymi koło waszej miejscówki :P. Dodatkowo ćwiczenie go wzmacnia łydki co bardzo się przyda przy nauce Toe Wheelingu.

X

Nazwa tricku mówi o nim wszystko, polega on na robieniu iksów pomiędzy kubeczkami.

Do ćwiczenia X można użyć zarówno rozstawu kubeczków 80cm jak i 50cm, jednak bardziej polecam 50-tki.

Po nauczeniu się poprawnego ruchu kluczowa staje się praca biodrami i ramionami. Dzięki temu uzyskacie płynność i przestaniecie zatrzymywać się w momencie obracania nóg.

Ponieważ zapomniałem nagrać zbliżenia na nogi, zrobiłem dla was animowanego gifa, jako dodatek do filmu. Jestem ciekaw jak się sprawdzi :).

X

Special

Special jest najbardziej popularnym rozwinięciem X, jedyna ale zasadnicza różnica jest taka, że speciala jeździ się na przednich kołach. Dlatego warto wcześniej potrenować takie tricki jak Toe Toe Snake i Toe Toe Cross

Najlepszym rozstawem kubeczków do nauki Speciala jest 50cm.

Ruch nóg podczas wykonywania speciala, nie jest ruchem przód-tył. Trzeba zaangażować biora i wykonywać ruchy po delikatnym łuku.

Podczas robienia speciala możecie odczuwać ból łydek, z czasem mięśnie łydek się wzmocnią i ból przestanie być dokuczliwy. Mocniejsze mięśnie łydek bardzo się przydadzą gdy zaczniecie naukę toe wheelingu.

Jak zwykle na pytania i uwagi czekam na grupie FB: https://www.facebook.com/groups/1390744797659625/