Toe Footgun – jak się nauczyć

Dzisiaj dla odmiany porwałem się na tutorial do tricku dla naprawdę zaawansowanych slalomistów – Toe Footguna. Zaznaczam, że ,ie powinniście poświęcać czasu na naukę Toe Footguna, jeśli nie macie co najmniej pół rocznego/rocznego doświadczenia w slalomie. Jeśli nie opanowaliście jeszcze tricków, które nazywam kamieniami milowymi dla poszczególnych “rodzin”, a są nimi: Screw (Korean Spin), Wheeling, Footgun, Wiper to też lepiej poświęcić czas na naukę właśnie nich, a nie Toe Footguna.

Przygotowanie

Toe Footgun pomimo swojej trudności nie wymaga żadnych szczególnych tricków poprzedzających jego naukę. Jednak wskazane jest zacząć od nauki bez kubeczków. Dopiero gdy będziecie potrafili przejechać dobrych kilka metrów po prostej przejdźcie do nauki w slalomie na rozstawie 120 cm.

Najważniejsze rady przy nauce Toe Footguna:

  • Trzeba znaleźć kompromis w odchyleniu ciała do tyłu. Jeśli za słabo się odchylicie nie podniesiecie nogi, jeśli zbyt mocno będziecie podnosić ją zbyt wysoko.
  • “Wolna” noga nie powinna być podniesiona dużo wyżej niż kolano nogi jadącej.
  • “Wolna” noga powinna być ugięta w kolanie, jej prostowanie i uginanie pomaga utrzymać balans.
  • Ręce powinny być nisko, poniżej wysokości ramion.
  • W Toe Footgunie zakręcamy poprzez podnoszenie ręki zewnętrznej oraz delikatny skręt ramion. Błędem są próby zakręcania przez zmianę balansu prawo-lewo (przerzucania pupy z prawa na lewo i na odwrót)

Na koniec, życzę powodzenia w nauce tego tricku, jeśli macie jakieś pytania, nie wahajcie się ich zadać – najlepiej zróbcie to poprzez grupę Między Kubkami.