Powerslide Sports Backpack – recenzja plecaka na rolki

Plecak Powerslide Sports Backpack użytkowałem cztery lata od wiosny 2011 aż do dziś, Używałem go na co dzień, zabierałem go nie tylko na rolki ale też na uczelnię, i do pracy. Odbyłem z nim kilkadziesiąt podróży poza Kraków, był ze mną w Paryżu, Barcelonie, Hanowerze, Gesingen i Berlinie. Niestety nasza wspólna droga dobiegła końca, dno się przetarło i zrobiło się w nim kilka niemałych dziur (niestety lubię “rzucić” plecakiem, zamiast delikatnie go położyć). Nadszedł więc czas na zmianę na… nowy plecak Powerslide Sports Backpack ;), przy okazji postanowiłem napisać krótką recenzję.

1Po lewej mój wysłużony plecak z 2011 roku, po prawej nowy w nieco praktyczniejszych kolorach ;)

Klapa na rolki

Klapa na rolki jest spora, myślę że spokojnie zmieszczą się tam rolki z szynami na cztery koła 110 mm. Rolki mogą wypaść z klapy tylko przez niedbalstwo, jeśli po zapięciu rolek wyreguluje się paski to na pewno nic takiego się nie przydarzy. Ważną informacją też jest to, że po zapięciu rolek miejsce w środku zmniejsza się nieznacznie i wciąż można do niego sporo zapakować. W górnej części klapy znajdziemy małą kieszonkę zewnętrzną, często z niej korzystałem bo jest bardzo praktyczna i łatwo dostępna.

4

Tył plecaka

Plecak posiada “gąbeczki”, które mają zapewnić dobrą cyrkulację powietrza i zapobiegać poceniu. Trochę to pomaga ale jednak sporo im brakuje do systemów z dobrych plecaków turystycznych, w ciepłe dni plecy pod tym plecakiem mi się pocą. Na zdjęciu z tyłu widać także dwie boczne  zewnętrzne kieszonki oraz dwa paski, dla miłośników opinania się plecakiem dokoła ;). Ja nigdy ich nie zapinam więc ciężko mi o nich powiedzieć coś więcej.

11358854_10200519546828430_886786101_n

Wnętrze plecaka

W środku plecaka jest jedna komora z kilkoma małymi przegródkami i jedną większą z siatki. Żeby było je lepiej widać na zdjęciu, włożyłem do nich kilka przedmiotów które akurat miałem pod ręką ;). Komora jest duża, ma 27 litrów pojemności co wystarcza na kilkudniowe wypady, dla zobrazowania pojemności zrobiłem mały mały pokaz, zapakowałem do plecaka jednocześnie dwie bluzy, spodnie, dwa podkoszulki, kubeczki, 1,5 litrową wodę wodę i drobniejsze akcesoria rolkowe. Wszystko wylądowało w wewnętrznej komorze, do tego zapiąłem też rolki w klapie. Nie wiem na ile dobrze widać to na zdjęciach, ale plecak nie jest jeszcze dopchany na maksa :).

Bez tytułu

Wytrzymałość

Na koniec parę słów o wytrzymałości plecaka. Plecak przeżył naprawdę sporo co opisałem w pierwszym akapicie. Żadna część plecaka się nie urwała, ani nie rozerwała – pomimo, że na większości wyjazdów był to mój jedyny plecak więc czasem wypychałem go tak mocno jak tylko się dało i często nosiłem na jednym ramieniu. Wymieniłem go tylko dlatego że przedarło się już dno – głównie z winy niewłaściwego użytkowania (tak przyznaję się traktuję plecaki ostro ;) ). Poza dnem zniszczyłem jeszcze tylko klamrę od większego paska do zapinania wokół brzucha, stanąłem kiedyś na niej z pełnym impetem na lotnisku.

Cena

Cena plecaka to 249zł, ciężko mi się do niej odnieść bo nie znam dobrze rynku plecaków, jednak porównując ją z innymi plecakami z klapą na rolki markowanymi przez dobre firmy rolkowe, wypada gdzieś po środku przedziału cenowego (150-400zł)

Podsumowanie:

Cena: 249zł

Wady:

  • Jedna duża komora wewnątrz jest pewną wadą dla osób które lubią porządek lub potrzebują przenosić laptopa w plecaku na rolki :P
  • Plecy słabo oddychają, przy dużych upałach będą się pocić

Zalety:

  • Duża pojemność (27 litrów) wystarcza na kilkudniowe wyjazdy.
  • Dobry system trzymania rolek, jeśli tylko nie zapniemy ich niedbale to na pewno nie wypadną w drodze
  • Przypięcie rolek do plecaka nie zmniejsza drastycznie miejsca w środku
  • Wytrzymałość na duże obciążenie i uszkodzenia mechaniczne

Plecak dostępny jest w Bladeville – najlepszym sklepie rolkowym ;)