Nelson, Backward Nelson, Mega Nelson – jak się nauczyć?

Nelson jest stosunkowo łatwym trikiem, jednak sporo osób ma problemy z prawidłowym „rozczytaniem” ruchów  i uczy się go źle, dlatego znalazł się bardzo wysoko na mojej liście tricków „do opracowania” :).

1. Nelson Forward

  • Jedna noga jedzie Snake.
  • Drugą nogę należy przekładać raz przed, a raz za kubeczkiem.
  • Dokładajcie ją pod kątem 90 stopni do pierwszej, czyli w kształt litery V i przejeżdżajcie kawałek po ziemi przed ponownym przełożeniem.
  • Kubeczek zawsze powinien być mijany pomiędzy nogami.
  • Ramiona powinny delikatnie obracać się w tym kierunku co nogi, wtedy ułatwią trick i upłynnią wykonywane przez Was ruchy.

2. Nelson Backward

Nelson do tyłu jest bardzo podobny do Nelsona przodem, większość wskazówek się pokrywa, jednak są dwie poważne różnice:

  • Zawsze uczcie się go „na drugą nogę”, czyli jeżeli w nelsonie do przodu prawa noga jechała z przodu i robiła Snake, to tym razem będzie jechać z tyłu i będzie przekładana.
  • Należy patrzyć się delikatnie w tył, żeby widzieć kolejne kubeczki do których podjeżdżacie. Jeżeli prawa noga jest z tyłu to patrzcie się przez prawe ramię, jeżeli lewa noga to przez lewe ramię.

3. Mega Nelson

Ten trick jest głównym powodem dla którego nelsona do tyłu należy uczyć się z odwrotnym układem nóg. Gdybyście nauczyli się obu nelsonów (do przodu i do tyłu) na tę samą nogę prowadzącą, nie moglibyście wykonać płynnego przejścia pomiędzy nimi.

Pierwsza zmiana z przodu na tył może być wykonana na 1. 2. lub nawet 3. kubeczku w zależności od tego w jakiej pozycji zaczniecie i kiedy będzie wam wygodnie jej dokonać. Każda kolejna zmiana będzie następować co 2 kubeczki. Zmian dokonujemy zawsze wtedy kiedy nogi ustawione są w kształt litery V w poprzek slalomu.

Jeżeli macie jakieś pytania to zwyczajowo zapraszam do zadawania ich na grupie FB: https://www.facebook.com/miedzykubkami/