Najczęstsze błędy i złe nawyki początkujących

Dzisiejszy wpis będzie poświęcony w całości temu, czego należy się wystrzegać zaczynając swoją przygodę ze slalomem na rolkach. Jak często mówią instruktorzy gry na instrumentach muzycznych, znacznie łatwiej jest kogoś uczyć od samego początku dobrze, niż pomóc komuś pozbyć się złego nawyku. Oto pięć najczęstszych przypadłości:

1) Zaczynanie od początku kiedy coś nie wyjdzie – jest to strata czasu, w dodatku kiedy jedziemy dalej po błędzie uczymy się jak sobie radzić w nietypowych sytuacjach i ustawieniach nóg, to bardzo przydatna umiejętność.http://serwer1363320.home.pl/autoinstalator/wordpress/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

2) Zatrzymywanie się żeby poprawić kubek – początkujący często zatrzymują się żeby poprawić kubek, najczęściej ale nie zawsze wiąże się to z rozpoczynaniem od początku. Nie należy się przejmować strącanymi kubkami, trzeba jechać jak, a kubeczki poprawić później.

3) Patrzenie się do tyłu przez złe ramię – jadąc do tyłu zawsze powinno się patrzeć przez ramię odpowiednie dla nogi która schodzi do tyłu (przy np. Cross i Snake) lub którą podnosimy do góry (przy One Foot). Czyli np. jeżeli jedziemy na prawej nodze do tyłu to patrzymy przez lewe ramię, jeżeli jedziemy Snake i lewa noga znajduje się za prawą, to tak samo patrzymy się przez lewe ramię. Patrzenie się przez nieodpowiednie ramię jest poważnym błędem i bardzo utrudnia wykonanie tricku.

4) Patrzenie się bezpośrednio pod nogi – w przypadku nauki niektórych głównie zjechanych bokiem do slalomu tricków jak Crazy czy X nie będzie to znacznym utrudnieniem. Jednak przy bardziej dynamicznych i szybszych trickach jak Snake, One Foot czy Wheeling należy patrzyć się 2-3 kubki do przodu.

5) Nauczenie się Crossa do przodu z prawą nogą z przodu i Crossa do tyłu też z prawą nogą z przodu – ten błąd akurat nie zaszkodzi w dalszej nauce, jednak dopóki nie nauczysz się obu Crossów z tą samą nogą „prowadzącą” nie będziesz w stanie opanować takich tricków jak Mabrouk czy Crazy.

Jeśli zauważyłeś u siebie któryś z błędów z punktów 1-4 jak najszybciej zacznij pracę nad naprawieniem ich. Jest to ważniejsze niż nauka kolejnych tricków i znacznie ułatwi Ci życie.

Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam na naszą grupę FB.