Warsztaty I Love Rolki – rady jak najlepiej je wykorzystać

Warsztaty I Love Rolki niestety nie są organizowane co tydzień, więc warto wiedzieć jak maksymalnie wykorzystać czas z instruktorami. Mam dla Was kilka wskazówek, które wam w tym pomogą i kilka takich dzięki którym ułatwicie pracę instruktorom.

żel

Fot. Kamil Gregier - http://www.kamilgregier.pl/

Nie bójcie się nas.

Nie bójcie się podjeżdżać do instruktorów, oni są dla Was i czekają na wasze pytania. Nawet jeśli nie do końca dotyczą tego czego dany instruktor w tej chwili uczy i nie odpowie wam, to na pewno odeśle Was do odpowiedniej osoby. Gwarantuję wam, że my – instruktorzy jesteśmy bardziej przerażeni od Was ;), przynajmniej na samym początku warsztatów, zanim jeszcze się rozkręcimy.

Weźcie ze sobą znajomych, nawet jeśli nie mają rolek

Na warsztatach „I Love Rolki” zawsze jest wypożyczalnia rolek, a nawet godzina ćwiczeń z instruktorem może w nich zrodzić zajawkę i zachęcić do zakupu sprzętu . Mamy ich w chwili obecnej 35 par a liczba ta ciągle rośnie. Nie nadużywajcie jej jednak, jeśli każdy zająłby jedną parę na oba dni skorzystałoby z niej tylko te 35 osób, a chętnych zawsze jest przynajmniej 2-3 razy więcej.

wypożyczalnia

Fot. Kamil Gregier

Przychodźcie w oba dni i dobrze rozplanujcie czas.

Będzie naprawdę mnóstwo zajęć tematycznych: slalom, jazda agresywna, hamowanie i slajdy, jazda tyłem. Jeśli chcecie korzystać ze wszystkiego to na pewno nie zdążycie tego zrobić w jeden dzień.

Często zdarza się, że mamy o wiele więcej osób w jednym dniu warsztatów niż w drugim. Nieco to utrudnia skorzystanie z porad instruktorów. Czym więcej osób tym mniej czasu dla pojedynczej osoby. Przychodząc w dwa dni macie o wiele większą szansę znaleźć moment w którym wasz ulubiony instruktor/instruktorka poświęci wam więcej uwagi.

Ponadto coraz częściej będziemy organizować tematyczne mini-warsztaty, takie jak te ze Speed Slalomu z Eweliną w Chorzowie. Na najbliższych warsztatach w Warszawie też je planujemy. Bierzcie to pod uwagę przy planowaniu swojego czasu.

Ostatnio na warsztatach w Chorzowie rozdaliśmy nagrody osobom, które były z nami w oba dni i najaktywniej uczestniczyli w warsztatach. To też może być dla Was motywacją ;).

Skorzystajcie z możliwości zawarcia nowych znajomości.

Jazda w miłym towarzystwie daje o wiele więcej satysfakcji i motywacji. Czasami wymiana doświadczeń z innym rolkarzem jeżdżącym slalom da wam równie dużo, albo i nawet więcej niż wskazówki instruktorów. Korzystajcie z tego, że przyjedzie mnóstwo osób z całej Polski i zawrzyjcie kilka nowych znajomości.

P.S. Na najbliższych warsztatach będzie After Party ;)

 Nie ćwiczcie na siłę bardzo trudnych rzeczy.

Jest to uwaga bardziej dla zupełnie początkujących osób niż dla moich czytelników, ale może przekażecie ją swoim znajomym. Czasem poćwiczyć coś prostszego, czego pod okiem instruktora nauczycie się w 20 minut. Niż uczyć się czegoś, czego na warsztatach nie opanujecie, a później też nie będziecie ćwiczyć, przez co tylko zmarnujecie potencjał jaki niesie nauka z instruktorem.

Do takich trudniejszych w opanowaniu rzeczy należą przede wszystkim slajdy i jazda agresywna. Jeśli ktoś niedawno zaczął jeździć na rolkach to nie ma sensu, żeby tego próbował. Ucząc się innych rzeczy na pewno lepiej skorzysta na warsztatach.

Do trudnych nie należą i bardzo zachęcam do skorzystania – jazda tyłem oraz podstawy slalomu. Moim zdaniem są nie tylko łatwiejsze ale i bardziej rozwijające dla początkującego rolkarza.

Boska

Fot. Kamil Gregier

Weźcie ze sobą ochraniacze i kaski jeśli posiadacie.

Nawet się nie zorientujecie kiedy w atmosferze warsztatów zechcecie spróbować czegoś nowego, trudnego slalomowego tricku, skakania przez tyczkę, czy jazdy agresywnej. Nie muszę chyba przekonywać, że w takim przypadku dobrze jest założyć sprzęt ochronny. W przypadku Slalomu mogą wystarczyć ochraniacze na nadgarstki, ale do jazdy agresywnej koniecznie załóżcie kask!

Nie pozostawiajcie po sobie śmieci.

Niestety dość często po warsztatach zostaje sporo śmieci, które żeby nie pozostawić złego wrażenia na współorganizatorze udostępniającym nam obiekt najczęściej sami sprzątamy. Gdy jesteśmy zmęczenie po paru godzinach warsztatów i musimy zwinąć cały sprzęt, to dodatkowe sprzątanie to dla nas naprawdę męcząca sprawa. Dlatego proszę oszczędźcie nam tego ;).

 

Comments