Kolejność nauki slajdów

Kolejność Nauki Slajdów Autorstwa Aleksey-a Martsenyuk-a.

Kolejność przedstawiona poniżej jest rekomendacją, nie trzeba się jej trzymać w 100%. Ma ona dawać pogląd na poziom trudności poszczególnych slajdów oraz na powiązania jakie zachodzą pomiędzy nimi, i jakie mogą ułatwiać naukę przy zachowaniu tej rekomendowanej kolejności.

Nauka Slajdów Etap 1. Slajdy podstawowe i średnio zaawansowane

Są to slajdy od których zaczyna się przygodę ze slajdowaniem, można uczyć się paru jednocześnie, a nauka każdego z nich powinna pochłonąć od kilku godzin do kilkunastu dni (pod warunkiem, że się przykładamy do treningu)

  • Kolorem zielonym oznaczone są najważniejsze slajdy. Czasem jednak można je zamienić kolejnością nauki szczególnie jeśli, któryś z nich sprawia znaczne problemy.
  • Kolorem niebieskim oznaczone są ważne slajdy. które warto ćwiczyć ale można odłożyć ich naukę na później.
  • Kolorem pomarańczowym oznaczone są slajdy, które można pominąć.

Legenda:

TT – Toe Toe, czyli slajd z obiema rolkami na przednim kole, HH – Heel Heel czyli slajd z obiema rolkami na tylnym kole, TH/HT – Heel Toe czyli jedna rolka na przednim a druga na tylnym kole.

slajdy1

Nauka Slajdów Etap 2. Slajdy Zaawansowane

Są to trudniejsze slajdy których nauka zajmuję co najmniej kilkanaście dni. Zanim się za nie zabierzecie powinniście umieć zarówno Backslide jak i Fastslide.

  • Kolorem zielonym oznaczone są najważniejsze slajdy, ich nie powinno się pomijać w kolejności nauki.
  • Kolorem pomarańczowym oznaczone są slajd, który można pominąć i nauczyć się go nawet znacznie później.

Legenda:

TT – Toe Toe, czyli slajd z obiema rolkami na przednim kole, HH – Heel Heel czyli slajd z obiema rolkami na tylnym kole, TH/HT – Heel Toe czyli jedna rolka na przednim a druga na tylnym kole.

slajdy2

Nauka Slajdów Etap 3. Najwyższy poziom trudności

Są to slajdy, którymi wygrywa się zawody, nie ma tu konkretnej kolejności nauki, warto skupiać się na jednym z tych slajdów i dopiero po nauczeniu się go przechodzić do na kolejnego.

Legenda:

TT – Toe Toe, czyli slajd z obiema rolkami na przednim kole, HH – Heel Heel czyli slajd z obiema rolkami na tylnym kole, TH/HT – Heel Toe czyli jedna rolka na przednim a druga na tylnym kole, T – Toe czyli slajd na jednej rolce na przednim kole, H – Heel czyli slajd na jednej rolce na tylnym kole.

slajdy3