Double Crazy – jak się nauczyć?

Witajcie. To już niestety ostatni odcinek filmów instruktażowych w tym roku – choć oczywiście nie ostatni w ogóle! Omówię w nim trick dla osób początkujących w slalomie, jakim jest Double Crazy.

Przygotowanie

Jedyny trick jaki powinniście umieć zanim przystąpicie do nauki Double Crazy, to zwyczajne Crazy do którego artykuł i filmik instruktażowy znajdziecie tutaj. Naukę tego tricku powinniście zaczynać na torze o rozstawie 80cm. Do Double Crazy ustawiajcie się twarzą wzdłuż slalomu, delikatnie po jego lewej lub prawej stronie – lewej jeśli będziecie zaczynać prawą nogą lub prawej jeśli będziecie zaczynać lewą nogą. Noga od której zaczynacie nie ma tu większego znaczenia, gdyż jest to trick symetryczny w którym obie nogi wykonują na zmianę te same ruchy.

 Double Crazy krok po kroku

  • Pierwszym ruchem jest zwykły Cross do przodu, jechany tak jak w przypadku Crazy po skosie a nie wzdłuż slalomu.
  • Wyjdźcie z Crossa do ustawienia nóg w kształt litery “V”. Wyjście z Crossa różni się nieco od tego przy zwykłym Crazy, który kończy się placami do slalomu. Przy Double Crazy kończcie go ustawieni pod kątem.
  • Jeśli pierwszy cross był wykonany prawą nogą z przodu, to przenieście ciężar na lewą nogę a następnie pojedźcie nią dalej w kierunku kubeczka i minąć go z prawej strony. Prawa stopa w tym czasie powinna zostać przekręcona o 90 stopni (obojętne czy na pierwszym kole czy całkowicie w powietrzu) i znaleźć się za lewą nogą.
  • Na skrzyżowanych w ten sposób nogach, przejeżdżamy kolejnego Crossa i zabawa zaczyna się od początku :).

Doskonalenie

  • Wyjeżdżajcie po crossach daleko od linii kubeczków, jeśli będziecie kończyć zbyt blisko to po paru kubeczkach przestaniecie się wyrabiać.
  • Kiedy już opanujecie ruchy do Double Crazy popracujcie nad crossami – jeśli będą jeżdżone po delikatnym łuku zamiast wprost po skosach, wasze Double Crazy stanie się ładniejsze.
  • Pamiętajcie o ugiętych kolanach!

Powodzenia w nauce! Jeśli macie jakieś pytania, to zapraszam na grupę Między Kubkami.