Brush – jak się nauczyć?

Od dawna nie zamieszczałem żadnego filmu / artykułu z instruktażem do tricku. Pora do tego wrócić, gdyż ten blog powstał właśnie z myślą o nauce slalomu, dlatego kolejnych kilka wpisów będą to wpisy uczące tricków z załączonymi filmikami instruktażowymi. Zaczynam od Brusha, jest to trick dla osób średnio zaawansowanych, jednak w kolejnych tygodniach pojawią się zarówno tricki łatwiejsze jak i trudniejsze od Brusha, bądźcie cierpliwi!

Przygotowanie

W większości przypadków w tricku brush slalomiści operują mocniejszą nogą co wymusza wykonywanie crossa ze słabszą nogą jako noga prowadząca dlatego przed wzięciem się za naukę brusha powinniście potrafić cross do tyłu zarówno na prawą jak i na lewą nogę. Warto też umieć większość tricków które znajdują się przed nim na diagramie, który znajdziecie tutaj. Brush jest trickiem na mniej więcej tym samym poziomie co Front Brush, więc przed nim warto poznać m.in. całą rodzinę Crazy a także Mabrouk, Italian, Mexican i Volte.

Podstawowym rozstawem dla tricku brush jest 80 centymetrów.

Etapy Brusha

  • Wykonujemy niepełny cross po skosie do tyłu (tzw. shift), ze słabszą nogą jako noga prowadząca. Niepełny czyli pozostajemy w pozycji ze skrzyżowanymi nogami.
  • Zatrzymanie z wciąż delikatnie skrzyżowanymi nogami. Zatrzymanie wymuszamy poprzez podniesienie nogi, która jest z przodu na przednie koło i ustawienie jej prostopadle do kierunku jazdy.
  • Kiedy już  noga jest ustawiona prostopadle do kierunku jazdy i podniesiona na palec, należy skręcić ramiona i biodra w sposób który umożliwi pojechanie nią w kierunku następnego kubeczka.
  • Po ustawieniu ciała w odpowiedniej pozycji przejeżdżamy “przednią” nogą w kierunku następnego kubeczka, opuszczamy piętę z powrotem na ziemię i podnosimy palce tak żeby ustawić rolkę na tylnym kole.
  • Na koniec wykonujemy “cyrkiel” wokół nogi ustawionej na pięcie, czyli druga noga przejeżdża po łuku po drugiej stronie kubeczka. Żeby wykonać ładny “cyrkiel” obciążamy nogę jadącą i pomagamy sobie ruchem ramion. Po tym elemencie trick zaczyna się od początku.

Na zakończenie życzę powodzenia w nauce brusha, jeśli macie pytania, zadawajcie je na grupie facebookowej Między Kubkami.