Blade Weekend – rozkład jazdy

W przerwie w ogarnianiu forum internetowego, postanowiłem napisać krótki, mocno ilustrowany przewodnik po tym co będzie działo się podczas Blade Weekend (15-16 Lutego) w Chorzowie. Mam nadzieję, że przekonam w ten sposób tych którzy jeszcze się wahają, czy warto przyjechać.

Warsztaty I love Rolki

Najbardziej interesująca część Blade Weekend z punktu widzenia czytelnika Między Kubkami. Znakomite Slalomistki będące w światowej czołówce tej dyscypliny – Angelika Prucnal i Siostry Czapla, będą do waszej dyspozycji przez 4 godziny w sobotę i 3 w niedzielę. Oprócz nich w rolę instruktorów wcielą się także:

  • Iza Bednarska, specjalistka od wykręcania nóg w dziwne pozycje ;)
  • Mateusz Stępnikowski oraz Michała Bałuka – dwóch energicznych freeride’owców z Krakowa, którzy będą uczyć slajdów, czyli efektownych sposobów hamowania.
  • Oraz ja ;). Poza uczeniem podstaw jazdy i slalomu, chętnie odpowiem na pytania związane ze sprzętem, przygotowaniem do zawodów i na każde inne które przyjdzie wam do głowy.

Zawody Blade Jam w jeździe agresywnej.

Jastrzębie Go High 2011 • official edit from CanisLatrans on Vimeo.

Spektakularne skoki i trudne technicznie grindy robią jeszcze większe wrażenie oglądane na żywo. Szczególne jak wykonują je tacy rolkarze jak Tomek Przybylik czy Krystian Zarzeczny, prezentujący światowy poziom. Jeśli nigdy nie byliście kibicami na takich zawodach to serdecznie polecam. Jeśli kiedykolwiek widzieliście zawody agresywne to namawiać nie muszę.

Premiera „Wymiataczy” i After Party

Kolejna dawka jazdy agresywnej, tym razem w formie filmu w którym 40 różnych rolkarzy wykonuje w sumie 300 tricków! Wszystko w klimatycznym klubie Szuflada w Chorzowie.

Nawet jeśli nie interesuje was film, to zachęcam do integrowania się i zdobywania nowych znajomości. Cała ekipa I love Rolki także pojawi się na after party, także jeśli któraś z instruktorek wpadnie wam w oko, to jest to najlepszy moment żeby zagadać ;) (wskazówka dla młodych przystojnych chłopaków – Iza poszukuje pierwszej miłości).

Rollerdisco

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałaby dyskoteka gdyby wszyscy pojawili się w rolkach? W niedzielę na zakończenie Blade Weekend, odbędzie się rollerdisco, więc będziecie mieli okazję sprawdzić. Jak znam życie nie zabraknie muzyki w klimacie z przełomu lat 70. i 80 oraz nawiązań do walentynek.

Jeszcze raz zapraszam wszystkich czytelników, widzimy się na miejscu!